Profesjonalne pranie

TOP WORK uslugi sprzatajace, czyszczenie posadzek, sprzatanie biur i biurowcow, pranie wykladzin

NASZA OFERTA

Profesjonalne pranie wykładzin biurowych

Najskuteczniejszą obecnie metodą prania wykładzin jest metoda ekstrakcyjna (natryskowo-ssąca). Specjalne odkurzacze ekstrakcyjne posiadają funkcję spryskiwania i odsysania roztworu wody z detergentem, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego przemoczenia wykładziny, które może nawet doprowadzić do zniszczenia włókna.

Jest to metoda dogłębnego czyszczenia wykładzin, pozwalająca usunąć również niewidoczne „gołym okiem” bakterie, roztocza i grzyby, które mogą być przyczyną alergii!

Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że stosuje się niskopieniące środki chemiczne, które nie pozostawiają na runie wykładziny osadu, który ciężko dokładnie wypłukać, co powoduje szybkie ponowne zabrudzenie wykładziny.

Uwaga! Profesjonalne pranie wykładzin, nie polega jedynie na stosowaniu profesjonalnego sprzętu. Niestety dużo jest obecnie firm, które niewłaściwie świadczą takie usługi, pomijając tak naprawdę najważniejsze etapy:
  1. Dokładne odkurzanie wykładzin – na tym etapie usuwamy kurz i inne stałe, nierozpuszczalne zabrudzenia, które często stanowią nawet 80% zabrudzeń w wykładzinach!
  2. Rozpuszczenie zabrudzeń – przed przystąpieniem do właściwego prania wykładzin należy rozpuścić zabrudzenia przy użyciu dedykowanego pre-spray’u, który rozprowadzamy na wykładzinie specjalnym ciśnieniowym opryskiwaczem, a następnie wcieramy w powierzchnię. Pre-spray zacznie działać już po 10-15 minutach Dzięki tej czynności znacznie zwiększa się skuteczność prania.
  3. Opcjonalnie – punktowe usuwanie plam – jeśli na wykładzinie znajdują się stare, wyschnięte uporczywe plamy, należy zastosować punktowo specjalny odplamiacz. Oczywiście wcześniej w niewidocznym miejscu należy przetestować, czy środek nie uszkodzi włókien.
  4. Ekstrakcja – dopiero teraz można przystąpić do ekstrakcji specjalnym odkurzaczem piorącym. Najlepiej zmieszać środek piorący z gorącą wodą. Następnie czynność powtarzamy stosując samą wodę, w celu dokładnego wypłukania wykładziny.
TOP WORK uslugi sprzatajace, czyszczenie posadzek, sprzatanie biur i biurowcow, pranie wykladzin

Z firmą TOP WORK masz pewność, że do zamówionej usługi podejdziemy profesjonalnie i z należytą starannością!

TOP WORK uslugi sprzatajace, czyszczenie posadzek, sprzatanie biur i biurowcow, pranie wykladzin

LUB
ZADZWOŃ DO NAS !

507 - 770 - 394

Zadzwoń do przedstawiciela